Első Helpee születésnap!
Mindenekelőtt köszöntelek a Helpee blogján, ahol a jövőben újabb és újabb bejegyzésekkel várlak téged.
Biztosan ismersz már, de ha új látogató vagy az oldalamon, akkor bemutatkozok neked. Molnár Boglárka vagyok, a Helpee pisitölcsér megálmodója. Izgatottan vártam, hogy elindíthassam a blogomat, hiszen rengeteg témával készülök, azonban eddig a megfelelő alkalomra vártam.
Szeptember 22. nagy nap volt számomra, hiszen 1 éves lett a Helpee pisitölcsér. Engedd meg, hogy egy nosztalgikus időutazásra vigyelek és elmesélhessem, hogy honnan is indultam/indultunk, hogyan született meg a Helpee.
Férjemmel, szerelmünk hajnalán nagyon sokat utaztunk: fesztiválokra, tömegrendezvényekre jártunk. Sajnos azonban mivel fogékony vagyok a húgyúti fertőzésekre, sokszor egy-egy makacs betegséggel tértem haza. Mondanom sem kell, mennyire elegem lett, hiszen tudtam, hogy rajtam kívül rengeteg nő jár hasonló cipőben és még sincs erre megoldás…
Beleástam magam a pisitölcsérek világába. Összevásároltam a világon fellelhető összes pisitölcsért, és rájöttem, hogy mindnek van valami „szépséghibája”.
Ekkor jött az ötlet, hogy alkossuk meg a tökéletes pisitölcsért.
Férjem a papíriparban dolgozik, így adta magát a helyzet: górcső alá vettük az összes konkurens terméket, valamint egy designer-formatervező hölgy barátunkkal belekezdtünk a termékfejlesztésbe.
A tervezési munkával párhuzamosan a papíripari szakembereink elkezdték a tökéletes receptúra kidolgozását. A papírral szemben speciális elvárásaink voltak: a vízben való gyors oldhatóság, a folyadéknak ellenálló belső réteg, továbbá kiemelt fontosságúnak tartottuk, hogy a mi pisitölcsérünk környezetbarát termékként kerülhessen értékesítésre.
A képen látható “papírfecnik” néhány hónapon keresztül meghatározó szerepet játszottak a napjainkban, hiszen minden egyes kikísérletezett receptúra után ilyen formában vehettük kézbe a Helpee-t. Így visszatekintve, ez az időszak volt a termékfejlesztés legnehezebb része, hiszen ragaszkodtunk a vízben oldódó, környezetbarát pisitölcsérhez.
A tökéletes receptúra kidolgozása mellett a női anatómiának megfelelő forma megtervezése volt a következő lépés. A tervezői munka során több formát is kipróbáltunk, sokszor áthajtogatva, újratervezve a tölcsért azért, hogy a lehető legjobban illeszkedő eszköz kerüljön gyártásra.
Majd jött az utolsó és egyben legizgalmasabb folyamat, a design véglegesítése.
Sok fejtörést okozott, sokat gondolkodtunk, mire tisztázódott bennünk, hogy nem szeretnénk semmilyen plusz nyomatot a termékre, csak egy diszkrét dombornyomást.
Nagyon izgalmas és egyben fárasztó időszak volt, de egy évvel ezelőtt, amikor az első dobozok lejöttek a gyártósorról, elmondhatatlanul büszkék és elégedettek voltunk a férjemmel.
Bízom benne, hogy a Helpee-vel sok hölgy társamnak tudom segíteni a mindennapjait és tabuk nélkül beszélhetünk a minket érintő nehézségekről, problémákról. Ha szeretnél hasznos tanácsokról olvasni, kövess minket Instagramon, Facebookon is, ahol a női intimhigiéniával kapcsolatos témák kerülnek a középpontba.